Zelený čaj Ceylon GunPowder-80g

Popis produktu

Tuba zeleného čaju Ceylon Gunpowder vám vyčarí úsmev vo vlakovom vozni po trase Ella - Nuwara Eliya, ktorá je právom označovaná ako najkrajšia cesta vlakom na svete! Tradičný hranatý parník prechádza cez the 9 Arch Bridge, taktiež známy ako most v oblakoch a tak blízko čajových políčok, že mnohí odvážlivci majú šťastie a dokážu si nazbierať lístky na čaj o piatej priamo z vlaku.

Po tejto ceste sa otvárajú rozľahlé čajové polia, na ktorých môžete zazrieť tamilské zberačky, ktoré ručne zberajú len tie najkvalitnejšie lístky čajovníka podľa tradičného spôsobu zberu P+2, teda zberu najmladšieho púčiku a dvoch najbližšie pripojených čajových lístkov.

V pozadí sa týči doslova až rozprávkovo pôsobiaca veža Ambuluwawa, ktorá je jedným z najbláznivejších adrenalínových zážitkov Sri Lanky.

Veža je miestami tak úzka, že človek priemernej postavy sa medzi stenou veže a nízkym zábradlím musí doslova prepchať. Zážitok dôkaze znásobiť vypuklý tvar veže samotnej, ktorý vás v niektorých tesne pred vrcholom donúti vykloniť sa až jemne za hranicu komfortu a bezpečia.
Popíjanie tohto čaju je vhodnou prevenciou proti chrípke a bežným nachladnutiam.

V zelenom čaji Ceylon GunPowder sa nachádza množstvo prospešných látok, ktoré z neho robia zázračný nápoj.

Podporuje metabolizmus a spaľovanie kalórií, skvele hydratuje a zlepšuje činnosť mozgu.

Príprava

Sypaný čaj

1ČL / 200ml

Teplota vody

80ºC

Lúhovanie

2 min

Servírovanie

12,90 €