Hario Woodneck DPW-3 Drip Pot na 4 šálky

Pri výrobe elegantného kávovaru Hario Woodneck Drip Pot sa japonská spoločnosť Hario inšpirovala tradičnou prípravou filtrovanej kávy v LatinskejAmerike. V Kostarike sa táto metóda nazýva chorreador a nikdy sa nepoužíva drevená konštrukcia a bavlnený filter.

Súčasťou kávovaru Woodneck je ajšpeciálny bavlnený filter na drevenom držiaku, ktorý je zaujímavou alternatívou pre tých, ktorí nemajú radi papierové filtre v dripperi. Bavlnený filter dokáže na rozdiel od papierového prepúšťať z kávy viac olejov, vďaka čomu má káva silnejšie telo. Látka má oveľa menšie otvory ako papier, takže vyťahovanie bude trvať o minútu alebo dve dlhšie, ale výsledok rozhodne stojí za to! Aby vám filter dobre slúžil, musíte zabezpečiť, aby bol vždy čistý a vlhký. Jednoducho ho ponorte do vody a keď ho nepoužívate, vložte ho do chladničky.

KávovarWoodneck je vyrobený z kvalitného žiaruvzdorného skla Hario a ako už názov napovedá, "krk" kávovaru je doplnený dreveným korzetom potiahnutým kožou.

Použitie kávovaru Hario Woodneck je podobné ako pri klasickom dripperi, s výnimkou bavlneného filtra a krásnej štýlovej karafy, ktorá určite nájde využitie nielen pri príprave kávy.

65,00 €