Biely čaj Ceylon Silver Tips- 40g

Popis produktu

Vďaka našim ilustráciám na tubách viete spoznať krásy Srí Lanky aj z pohodlia domova alebo si naplánovať najbližšiu dovolenku. Ilustrácia bieleho čaju Ceylon Silver Tips nás prenesie na Sigiriyu známu ako Levia skala, ktorá je vytvorená z magmy vyhasnutej sopky a na jej vrchole sa nachádzajú pozostatky palácového komplexu, ktorý bol vybudovaný v 5. storočí a slúžil ako hlavné mesto Srí Lanky až do 14. storočia. V jej popredí sa nachádza sloní sirotinec Pinnawala, kde sa nachádza najväčšie stádo slonov od mláďat až po sloních dôchodcov.

Tradičný rybári z oblasti Koggale, ktorí lovia ryby na drevených tyčiach zapichnutých v piesku kúsok od pobrežia s priviazanou priečkou na sedenie nazývanou "petta", nám dokonale priblížia tradičný spôsob lovu rýb odovzdávaný z generácie na generáciu.

Čerešničkou na torte sú jaskynne chrámy Dambulla so sochou Buddhu na najvyššom kopci v pozadí. Biely čaj Ceylon Silver Tips je známy svojou jemnosťou a špecifickou chuťou, podobne ako samotná krajina!

Pri zbere bieleho čaju sa využíva ortodoxný spôsob, ktorý zaručuje, že najmladšie a najmenšie púčiky čajovníka camellie sinensis sa poctivo ručne zbierajú a čistia od stoniek a iných nečistôt.

Radí sa medzi najzdravší čaj na svete. Obsahuje množstvo antioxidantov v podobe katechínov a polyfenolov, ktoré posilňujú imunitný systém.

Malé chĺpky na listoch bieleho čaju sa nazývajú PEKOE a sú známkou najvyššej kvality.

Príprava

Sypaný čaj

2ČL / 200ml

Teplota vody

80ºC

Lúhovanie

3 min

Servírovanie

Skvelá chuť

21,90 €